Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Ковчег "Україна": десять століть української музики

Ковчег "Україна": десять століть української музики


22 серпня о 21.00 в центрі Києва на Михайлівській площі відбудеться унікальна музична подія – концерт-подорож “КОВЧЕГ «УКРАЇНА»:

десять століть української музики”, що поєднає традиційну і класичну музику, шедеври українського образотворчого мистецтва і новітні технології.

Захід приурочений до 30-річчя незалежності України та організований Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти спільно з культурною платформою Ковчег “Україна” та Міжнародним фестивалем класичної музики LvivMozArt за підтримки ПАТ «БАНК ВОСТОК».

Цей концерт-колаж має перезавантажити «музичні архіви» країни і зробити їх цікавими сучасному слухачеві, а також відкрити світові невідому колосальну музичну спадщину України. Телеверсію концерту покажуть на телеканалі 1+1.

Ковчег “Україна” – це понад 20 шедеврів української музичної спадщини: від архаїчних колядок до ДахиБрахи – наші “золоті” і “платинові” сингли за останні десять століть.

Ковчег "Україна" – це великий симфонічний оркестр, 2 хори – чоловічий і жіночий, 8 солістів, 5 музичних гуртів, 30 тон сценічних конструкцій і LED-екран площею понад 50 кв.м.

Ініціатором і креативним продюсером проєкту є засновниця культурної платформи Ковчег “Україна” Ярина Винницька. Співавторка і головний диригент концерту – зірка світової класичної сцени Оксана Линів.

У музичну команду “Ковчегу” входять відомі українські гурти і солісти – «ДахаБраха», “Хорея Козацька”, “Курбаси”, Уляна Горбачевська, а також Молодіжний симфонічний оркестр під орудою Оксани Линів, Національна чоловіча капела "Дударик", Київський дівочий хор ім. Лисенка, оперні солісти – сопрано Оксана Нікітюк і тенор Назар Тацишин.

Особлива гостя концерту – 85 річна співачка з Полісся Домініка Чекун – хранителька традиції ритуального співу Полісся.

Спеціально до події Сергій Жадан та гурт «ДахаБраха» написали пісню – легенду про Ноя на український лад.
22 серпня до "Ковчегу" приєднаються зірки української сцени – Аліна Паш, солістка гурту The Hardkiss Юлія Саніна, Wellboy, Джамала, Святослав Вакарчук.

Музичну програму буде супроводжувати мультимедійна інсталяція з використанням новітніх технологій – голографічні проекціії, AR-ефекти доповненої реальності. Відеоряд складатиметься з шедеврів традиційного мистецтва України – гуцульські ікони на склі, полтавські рушники, плахти, килими, вишиті сорочки ХІХ ст., кераміка Поділля і Гуцульщини; а також барокові різьблені іконостаси, скульптури Пінзеля, фрески Софії Київської, графіка Олени Кульчицької і Богдана Сороки та багато іншого.

Сцена з підйомними механізмами нагадуватиме обриси корабля-ковчега. Екран у формі кола – це вітрило, сонце, що сходить, або ж портал між минулим і майбутнім України. Коло – одна з найдавніших і найсакральніших геометричних фігур, символ Сонця, нескінченності і циклічності усього живого, але водночас і циферблат годинника, ілюмінатор космічного корабля, українська чепрага або дукач.

У програмі концерту – архаїчні колядки і давні духовні наспіви, музика українського бароко і авангард ХХ ст., твори класиків і сучасних українських композиторів, зокрема:

  • духовний кант епохи бароко на слова Григорія Сковороди;
  • улюблені хіти ДахиБрахи, але на цей раз виконані разом з симфонічним оркестром;
  • народна колискова в поєднанні з джазовими канонами Гершвіна у виконанні Юлії Саніної;
  • класичний твір Володимира Івасюка, що відкриє українцям автора їхніх улюблених естрадних хітів з несподіваного боку;
  • Джамала продемонструє наскільки близькими є ліричні українські і кримсько-татарські пісні – як рідні сестри;
  • тужливість лемківської народної дуже пасуватиме до голосу Святослава Вакарчука і симфонічного оркестру – публіка матиме змогу оцінити такий творчий тандем;
  • також у програмі славнозвісний “Щедрик”, але у дуже несподіваному прочитанні від композитора Івана Небесного; втрачені твори Василя Барвінського вперше після реконструкції прозвучать так, як їх задумав автор;
  • у фіналі концерту прозвучить старовинний бароковий кант ХVІІ ст. "Потоп" ("Строй ковчег, Ною") в епічній обробці сучасного українського композитора Івана Небесного і виконанні усіх учасників концерту.

Проєкт має велику просвітницьку мету – познайомити широке коло слухачів з шедеврами як музичної, так і візуальної спадщини України. Це буде справжній мистецький Ковчег, куди автори проєкту завантажать увесь культурний капітал країни.

Ковчег “Україна” – це місце зустрічі минулого й майбутнього України.

Вхід вільний.


Вік

0+


Вартість

Безкоштовно


Посилання


Адреса

Київ
Михайлівська площа, Шевченківський район