Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Школа на газоні відкриває свої двері для вас!Якщо вашій дитині від 3 до 5 років і ви вірите, що раннє навчання може бути щасливим і захоплюючим процесом, ви можете прийти та подивитися як працює проектна освіта в одному з найкращих садків Києва.

 

Своїм досвідом проектного навчання ділиться засновник приватного садка "Школа на газоні" Юлія Куценко:

"Вчитися і досліджувати навколишній світ — природне бажання дитини з народження, і наше завдання - підтримати цей інтерес і сформувати позитивне ставлення до навчання протягом усього життя.

Я хочу розповісти про наш досвід, як допомогти дітям досягти найвищих результатів, не позбавляючи їх задоволення від гри.

Ми займаємося проектним навчанням починаючи з трирічного віку.

Діти вчаться тому, чим живуть, а проектне навчання - це прекрасний спосіб вивчати світ на власному досвіді.

Ми йшли до цього формату 3 роки, експериментуючи з різними видами методик, і впевнені, що кращого способу підготувати дітей до майбутнього, отримуючи максимум задоволення від процесу, на сьогодні немає.

Якщо дати дітям можливість вивчати те, що їм цікаво, у них буде набагато більше мотивації до навчання. Іноді це вивчення настільки захоплююче, що перетворюється в дитячі проекти на кілька місяців.

Проектне навчання виходить за рамки одного предмета, воно дає дітям можливість спробувати себе в різних сферах і отримати доступ до всіх областей грамотності: математики, мистецтва, творчості та розуміння навколишнього світу.

Для того, щоб зрозуміти в чому суть проектної освіти, я розповім, як вона працює на прикладі одного з наших кейсів.

Спочатку ми вибираємо тему проекту, тут нам знадобиться допомога дітей. Якщо у вас є кілька тем, запропонуйте їм вибрати найцікавішу. Наприклад, дітям 5-ти років можна запропонувати на вибір: космос, анатомію, географію, розвиток планети Земля (від Великого вибуху і до первісних людей). Для кожного віку буде своя тема, яку ви візьмете за основу. Дітей 4-х років можуть зацікавити: професії, органи чуття, динозаври... Для дітей 3-х років підійдуть такі теми, як тварини, транспорт, пори року, рослини, форми, кольори тощо. Ви не обмежені у виборі та нехай діти будуть вашими співавторами.

У нас з вами, на жаль, немає підготовленої та систематизованої методичної бази навчання через проекти, тут вам доведеться проявити креативність і творчий підхід. Підбирати матеріал і варіанти подачі, звичайно, дуже захоплюючий, але трудомісткий процес, що забирає багато часу. Але для вас буде приголомшливим відкриттям, що діти готові займатися математикою, письмом, програмуванням, англійською з великим ентузіазмом, отримуючи при цьому довгострокові знання про навколишній світ.

Дуже важливо, що проектне навчання надає більше свободи вчителям, адже у них не буде обмежень у виборі матеріалу і варіантах подачі, все залежить від ступеня їх зацікавленості та креативності.

Зацікавленість учителя - одна з ключових умов при веденні проекту. Тому, вибираючи теми, запропонуйте вчителям самим визначитися, яку з них вони б хотіли вивчати разом з дітьми. Ви не уявляєте на що здатна людина, коли вона бачить результати своєї праці. Я запевняю, ви будете вражені!

Наступний крок після вибору теми - визначитися з формою подачі. Це може бути:

  • лепбук;
  • книга, яку дитина зробить сама;
  • спільний проект-плакат, який ви зробите разом з дітьми та він залишиться з вами, як наочний посібник.

Але мені особисто подобається чергувати або робити змішані формати наших проектів. Наприклад, вивчаючи Африку в рамках проекту Континенти, буде чудово, якщо ви намалюєте разом з дітьми велику карту Африки та кожна дитина наклеїть туди щось, що їй найбільше подобається: тварин, вулкани або африканських жителів, а в лепбуці діти будуть за допомогою фотографій і заміток робити собі "Нагадування" про пройдені теми: клімат, рослинність, фауна, населення тощо. Ви можете змонтувати загальний фільм, де кожна дитина розповість про свій "улюблений" континент, а потім поставити спектакль, де артисти виступлять у ролі Австралії, Південної Америки або Африки перед публікою.

За допомогою проектного навчання ми хочемо дати дітям щасливе, стійке і структуроване середовище, в якому можна вчитися і грати. Нехай діти будуть дітьми.

Досвідчена п'ятирічна дитина виросла із зайнятої чотирирічної, цікавої трирічної та авантюрної дворічної.

Для нас важливо розвивати індивідуальність кожної дитини і ми сподіваємося, що всі наші діти підуть у школу готовими стати незалежними та впевненими учнями".


Коли

Пн–Пт 08:30–18:30.


Вік

3–5


Телефон

+380 (99) 219 60 10


Посилання


Адреса

Київ
вул. Цимбалів яр, 70