Національний музей Тараса Шевченка

Національний музей Тараса Шевченка


Національний музей Т. Г. Шевченка в Києві створено на базі колишньої Галереї картин Т. Г. Шевченка в Харкові та Центрального державного музею Т. Г. Шевченка в Києві.

Колекція музею складається з унікальних цінностей: оригіналів малярських робіт Шевченка, документів про його життя та творчість, рукописних списків його поезій, рідкісних фотографій поета та його друзів, першодруків творів Шевченка з його автографами, майже всіх видань творів поета й літератури про нього, починаючи з прижиттєвих і закінчуючи сучасними вітчизняними та зарубіжними виданнями. 

У 24 залах розміщено понад 4 тис. експонатів. У музеї є понад 800 оригінальних картин, портретів, малюнків, офортів Шевченка, особисті речі поета, фотокопії його рукописів (26 картин, виконаних олією, 522 акварельні та олівцеві малюнки й офорти, 166 меморіальних речей та 533 одиниці архівних справ: слідство над Шевченком, автографи письменників, справи про спорудження пам'ятників Шевченкові) та багато ін. Книжкові фонди становлять 34 867 прим. З них на шевченківські теми - 8181 примірник. 

В експозиційних залах представлені твори видатних художників, скульпторів, письменників і композиторів, в яких відображено епоху Шевченка, його життя і діяльність: художні твори К.Брюллова, І.Рєпіна, В.Тропініна, І.Крамського, В.Штернберга, І.Соколова, М.Башилова, К.Трутовського, Л.Жемчужникова, І.Сошенка, М.Микешина, С.Васильківського, М.Самокшина, О.Сластіона, Ф.Красицького, І.Їжакевича, В.Касіяна, М.Дерегуса, К.Трохименка, М.Хмелька та інших; твори скульпторів Ф.Каменського, П.Клодта, В.Беклемішева, Ф. Балавенського, І.Кавалерідзе, М.Г.Лисенка,І.Макогона, П.Мовчуна, В.Зноби та інших. 

В кількох залах експоновано матеріали , що свідчать про світове значення творчості Шевченка, переклади його творів багатьма мовами зарубіжних країн.
Час роботи

Вт–Нд 10:00–18:00.


Квитки

Для дорослих: 90 грн
Для школярів, студентів, пенсіонерів: 50 грн
Діти до 6 років: Безкоштовно


Контакти

+380 (44) 234 25 56
shemuseum@gmail.com


Посилання


Адреса

Київ
бульвар Тараса Шевченка, 12

Як дістатися?

м. Площа Льва Толстого, м. Університет, м. Театральна