Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідникМузейне дозвілля для дітей та дорослих в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику

Театралізований квест «Тарас Шевченко та Києво-Печерська лавра»

Хочете знати, яким чином пов’язані між собою київські фотографи середини XIX ст., творчість Івана Їжакевича, перша книга лаврської друкарні та дзвіниця Успенського собору? Тоді приходьте в Києво-Печерський лавру і мандруйте з нами стежками Кобзаря, зачаровуйтеся малюнками, пригадуйте вірші та відтворюйте «живу картину». Задовольніть вашу цікавість і відкрийте нові виміри добре знайомого образу!

Тривалість: 1,5 год.

 

Інтерактивна екскурсія «Таємниці ченців-лікарів»

Яку назву мав відомий іще з давньоруських часів медичний заклад в Києво-Печерській лаврі? Чи дорого коштували медичні послуги? Хто був першим педіатром? Що саме ченці-лікарі вважали найважливішим для збереження здоров’я? Які рослини, фрукти та овочі з монастирських городів і садів вживали як ліки? Маєте гарну нагоду дізнатися відповіді, а також пограти в «театр тіней» та навчитися робити чай із зілля за лаврськими рецептами.

Тривалість: 1,5 год.

 

Інтерактивна екскурсія «Легендарна історія Києво-Печерської лаври»

Пропонуємо разом погортати сторінки Києво-Печерського патерика – видатної пам’ятки української літератури, що залишалася бестселером протягом багатьох століть. Ви дізнаєтеся про давню історію монастиря та актуальні досі уроки життя печерських подвижників, а також спробуєте себе в ролі допитливих пошуковців. Огляньте Києво-Печерську лавру з нами – і вона постане у вашій уяві ілюстрацією до знаменитого монастирського епосу!

Тривалість: 1,5 год.

 

Інтерактивна екскурсія «Біблійні сюжети від художників лаврської малярні»

Розповідаємо історії на всі часи, майстерно втілені у багатих кольорах бароко та досконалих лініях модерну. Спочатку згадуємо про старозавітних героїв і євангельські події в Троїцькій надбрамній церкві і Трапезній церкві з палатою. Згодом визначаємо команду-переможця у дружньому змаганні митців, майстрів і знавців: малюємо, складаємо пазли і розв’язуємо цікаві завдання. Не згайте можливості долучитися до розумних розваг!

Тривалість: 1,5 год.

 

Тематична екскурсія «Мури та башти Лаври»

Без оборонних споруд, зведених на межі XVII–XVIII ст. ст., годі уявити Києво-Печерський монастир. Прогулянка лаврською фортецею – правильний вибір для шукачів пригод: ви потрапите на стрілецьку галерею фортечних мурів, порахуєте кількість сторожових башт, побачите Троїцьку надбрамну церкву і Всіхсвятську церкву в незвичному ракурсі, а ще – опинитеся в захованому від відвідувачів дворі і колишньому митрополичому саду.

Тривалість: 1,5 год.

 

Театралізований квест «Гетьман Іван Мазепа та Києво-Печерська лавра»

Щоб ви могли вдало подолати перешкоди та знайти старовинний ключ від таємних дверей у минуле, ми радо поділимося всім, що треба знати про одного з найвідоміших діячів української історії – політика, воєначальника, дипломата, поета, мецената, з чиєю діяльністю пов’язано долі визначних пам’яток Лаври. Нагородою для переможців та утіхою для учасників стане інтерактивна міні-вистава. Скористайтеся шансом гарно збавити час!

Тривалість: 1,5 год.

 

Інтерактивна екскурсія «Дивовижні звірі та де їх побачити»

Зображення звичайних та вигаданих тварин, птахів і риб на тлі мальовничих краєвидів, що містяться в нижньому ярусі стінопису притвору Троїцької надбрамної церкви, наче призначені для того, щоб дітям було зручно їх роздивлятися. Маленькі відвідувачі довідаються, який зміст приховують ці малюнки, як їх вчилися створювати учні художньої школи Києво-Печерської лаври, а також зможуть самі розфарбувати контурні зображення.

Тривалість: 45 хв. 

 

Інтелектуальний турнір «Клуб активних знавців»

Турнір передбачає участь двох команд, кожна з яких складається з шести гравців, а також їхніх уболівальників. Гру зазвичай присвячено певній темі або галузі знань. Вона відбувається в кілька етапів, під час яких учасникам треба давати відповіді на різноманітні запитання і розв’язувати завдання, що потребують залучення логіки, кмітливості, інтуїції та уваги.

Тривалість: 1,5 год.

                                   

 


Контакти

+380 (44) 406 63 59
+380 (97) 337 76 96
+380 (93) 924 47 79
muzdoz@ukr.net


Посилання


Адреса

Київ
вул. Лаврська, 9

Як дістатися?

Від станції метро "Арсенальна" тролейбусом №38 або автобусом №24, зупинка "Києво-Печерська лавра".