Музей науки МАН – це перший державний музей, де заборонено НЕ торкатися експонатів.
Відвідувач опиниться в просторі, де в зрозумілій і доступній формі продемонстровані найважливіші наукові здобутки людства, їхні закони та взаємодія.
У нас можна покататися на велосипеді з квадратними колесами, вирушити в космічну подорож, побачити двометрову голограму та багатокілограмовий кристал, дізнатися, як побудований організм людини та потримати в руках модель головного мозку й органів людини.
Окрім цього, на відвідувачів чекає безліч відкриттів і вражень: від запуску блискавки в котушці Тесли та керування роборукою до можливості побачити власний голос і «пам’ять металів», потрапити всередину гігантської мушлі та в дзеркальний тунель із оптичною ілюзією. Дізнатися, як виникають кольори та створити веселку. Найбільший інтерактивний експонат Музею науки – це скляна стеля, яка змінює колір.
Зона «Дивна матерія»
Виставка присвячена матеріалознавству, роботі з найкрихітнішими частинками речовини – молекулами й атомами. Їх дослідження дозволить зрозуміти, як удосконалити властивості матеріалів чи навіть створити абсолютно нові. Тут ти спробуєш розбити загартоване скло кулею для боулінгу, а також повернути до початкової форми деформований предмет. Подивися на зразок одного з найбільших у світі кристалів та дізнайся, як створити мікрочип із піску.
Інтерактивна пісочниця
Це експонат доповненої реальності, що створює чутливу до рухів людини проєкцію на реальний пісок. Сенсор глибини заміряє відстань до реального піску, програма обробляє отримані від сенсора дані, а проєктор відображає різні віртуальні об’єкти.
Зона «Акустика»
Експозиція «Акустика» – це простір, де ти дізнаєшся більше про звук – його фізичну природу, властивості, а також про можливості, які відкриває знання про світ звуків. Тут можна побачити свій голос, а також частоту звуку, почути його через акустичні дзеркала.
Зона «Людина»
Експозиція «Людина» – це простір, де ти дізнаєшся більше про принципи роботи людського організму.
Тут ти зможеш:
- подивитися крізь окуляри, що перевертають зір;
- виміряти швидкість реакції на світло та звук;
- пограти із зоровими ілюзіями;
- роздивитися анатомічну будову черевної порожнини людини;
- спробувати відчути час та багато іншого.
Інтерактивні столи
Зазирни всередину організмів завдяки інтерактивному столу! Це сенсорна панель з миттєвим відгуком на дотик. Основне призначення пристрою – 3D-візуалізація реальних даних на рівні кісток, м’язів, нервової системи та газів. На планшетах представлена така тематика для відвідувачів: анатомія людини, тварини, комахи та метеорити в розрізі.
Зона «Оптика»
Виставка «Оптика» знайомить зі світом оптичних приладів і можливостей, які вони надають. Тут можна відкрити для себе світ кольору та пізнати, із чого складається світло.
Тут реально:
- побачити нескінченне відображення та як зникає рука;
- побувати всередині калейдоскопа;
- яким чином працює змішування кольорів і як виникає веселка;
- дізнатися, що таке поляризація світла та багато іншого.
Зона «Великі винаходи»
Азбука Морзе, міст Леонардо та гвинт Архімеда… Що спільного між цими експонатами? У цій частині музею відвідувач дізнається про надзвичайно важливі винаходи, без яких людство не змогло б створити сучасну цивілізацію.
Котушка Тесли
За своєю суттю, котушка Тесли є електричною резонансною системою, що здатна генерувати надзвичайно високу напругу. Вона може вразити глядачів плазмовими спалахами, відтворювати музику та вмикати бездротові джерела світла на відстані багатьох метрів
Велосипед на квадратних колесах
Один із головних експонатів музею – велосипед на квадратних колесах. Він доводить, що все в житті можливо. Але, звісно, за певних умов. Розкриємо принцип, за яким працює велосипед. Секрет у формі дороги – кривій правильної форми, по якій котяться колеса в заданому напрямку, зберігаючи вісь.
Велосипед розробили в Національному музеї математики в Нью-Йорку. Зараз такі велосипеди є лише в чотирьох містах світу: Києві, Нью-Йорку, Сінгапурі та Ріо-де-Жанейро.
Голограма
Побач наукове «вау» із фантастичних фільмів! Голограма – це унікальний експонат, який зустрічає вас на вході до музею. Це набір технологій для точного запису, відтворення та переформатування хвильових полів. Фотопластинка за допомогою випромінювання отримує об’ємні зображення. Вона фіксує не саме зображення, а структуру відбитої від предмета світлової хвилі. Потім система відображає картинку й ми бачимо голограму.
Час роботи
Ср–Пт 11:00–17:00, Сб–Нд 11:00–19:00.
Посилання
Адреса
Київвул. Академіка Глушкова 1 (ВДНГ), Павільон №23