Новий епізод "Та невже?": Українська боротьба. Нам є чим пишатисяНовий епізод "Та невже?": Українська боротьба. Нам є чим пишатися

У шостому випуску експлейнера «Та невже?» на ютуб-каналі «Колайдер» від Суспільного Мовлення: трохи історії часів Київської Русі — як виглядала дружина київського князя, які мала обладунки й скільки вони важили; про силу і міць наших козаків; хто такий та чим прославився Олекса Довбуш; армію УНР, Січових стрільців, Українську Повстанську Армію і партизанський рух, Збройні сили України та їхній словник; навіщо потрібні позивні і шеврони та ще багато іншого. 

На початку IX століття вважали, що спорядження важко озброєного вершника коштувало, як 45 корів. Шолом мав ціну 6 корів, меч — 7, спис і щит — лише 2, 12 корів коштував кінь. Усе решта — кольчуги. 

Французький військовий інженер Гійом Боплан писав: «500 татар не наважуються атакувати 50-60 козаків, якщо ті йдуть під захистом табору, а 100 козаків за табором можуть відбитися і від тисячі ворогів».

У XVII столітті козацьку піхоту вважали найкращою у Європі. А через чотири століття, тобто зараз, найсильнішою армією в Європі, якщо не в усьому світі, стали наші Збройні сили України.

Ще трохи історії: воїни УПА, хоч і не мали достатньо запасів зброї, проте мали високу військову підготовку, сміливість і любов до країни. Їхньою присягою були такі слова:

«Боротися за повне визволення всіх українських земель і українського народу від загарбників та здобути Українську Самостійну Соборну Державу. В цій боротьбі не пожалію ні крові, ні життя і буду битись до останнього віддиху і остаточної перемоги над усіма ворогами України. Буду мужнім, відважним і хоробрим у бою та нещадним до ворогів землі української. Буду чесним, дисциплінованим і революційно-пильним воїном. Буду виконувати всі накази зверхників. Суворо зберігатиму військову і державну таємницю. Буду гідним побратимом у бою та бойовому життю всім своїм товаришам по зброї. Коли я порушу, або відступлю від цієї присяги, то хай мене покарає суворий закон Української Національної Революції і спаде на мене зневага Українського Народу».

Також у випуску розповіли про ЗСУ: які види військ туди входять, вагу  військового спорядження, а ще про шеврони та професійний сленг наших захисників.

Читайте також: Супергерої серед нас: новий епізод «Бробакс Шоу»

Щоб дізнатися більше цікавих фактів про наших героїчних військових, дивіться нове відео на ютуб-каналі «Колайдер».

«Та невже?» — один із трьох відеоформатів освітньо-розважального проєкту для підлітків «Колайдер». Стежте за новими випусками на платформах YouTubeTikTok та Instagram.

«Колайдер» — це перший проєкт Суспільного для підліткової аудиторії на платформах YouTube і TikTok. Креативний концепт, розроблений pedan|buro, втілює ідею зухвалої школи майбутнього, де могли б викладати Залізна Людина, Донателло, Айнштайн та інші ікони попкультури. Це також альтернативна пропозиція токсичному російському контенту в легкому і зрозумілому жанрі едьютейнмент.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Програма створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю АТ «НСТУ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
Коли

23 Лютого - 31 Серпня, Точний час початку потребує уточнення в організатора.


Вік

9–16


Посилання


Адреса

Київ