Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Наука про живе: спостереження та експерименти 10-13 років

Наука про живе: спостереження та експерименти 10-13 років


Програма продемонструє дітям надзвичайний живий світ біології, секрети хімічних сполук, елементарні фізичні експерименти.

Наші заняття мають пробуджувати у дітей інтерес до оточуючого, спонукати їх критично мислити та піддавати все сумніву, адже так нас вчить наука ще з часів до нашої ери. Основою наукового методу, що ми будемо використовувати, є спостереження за живою та неживою природою, намагання пояснити її ще в активній формі експерименту. Тому практично студенти опанують навички роботи з хімічними та біологічними матеріалами, що дасть їм значний поштовх у дорослому житті, аби довести, що за природничими науками наше з вами майбутнє. 

Старт 6.03.21.


Програма

Заняття 1

Як створити закриту систему з живими організмами, не допускаючи проникнення кисню? Підтримка кругообігу речовин у природі – конструювання мезокозму. Моделювання фотосинтезу за допомогою підручних засобів. Чи відбувається виділення кисню листками інших кольорів, окрім зеленого? Та ще й під дією різних довжин світла (жовтого, червоного, синього). Перевіримо це, використовуючи звичайний шпинат.

Заняття 2

Ви, напевно, чули про молекулу ДНК, але чи доводилося бачити її? Спробуємо виділити її з ківі. Для цього не потрібно бути генетиком, і навіть електронний мікроскоп не знадобиться.

Заняття 3

Що у нас вдома знаходиться в аптечці та у ванній кімнаті? Йод, спирт, зеленка, перекис ще щось? А в вбиральні – засоби для чистки труб, від накипу, білизна, кислотні дезінфікуючі речовини? – справжня домашня хімічна лабораторія! Поекспериментуємо з ними.

Заняття 4

Що відбувається у кишково-шлунковому тракті в цілому? Наочно моделюємо процеси травлення у ротовій порожнині, шлунку та кишківнику. 

Заняття 5

Як ферменти впливають на розщеплення білків, вуглеводів та жирів? Визначимо найоптимальніші умови для їхнього функціонування.

Заняття 6

Дослідження властивостей води: чи може вода рухатися вверх? Чому не змішується з іншими речовинами, але розчиняє більшість сполук? Як комахи ковзають по воді не тонучи в ній? 

Заняття 7

За яким принципом вода різних концентрацій проникає у клітини? Дослідження тонічності розчинів та процесу дифузії.

Оцінка мезокозмів: які рослини адаптувалися найбільше? Які умови цьому сприяли? Тестування рослин методом тонкошарової хроматографії на наявність пігментів у листках різного складу, та як вони розділяються.

Заняття 8

Екскурсія до закритих оранжерей Ботанічного саду ім. Фоміна (вул. С. Петлюри, 1)

Реєстрація


Коли

6 Березня - 24 Квітня, час: 10:30-12:30.


Вік

10–13


Вартість

Курс з 8 занять: 2900 грн


Телефон

+380 (67) 466 40 24
+380 (67) 441 62 90


Посилання


Адреса

Київ
бул. Шевченка, 36Б

Як дістатися?

вхід з вул. М. Коцюбинського, 12 (через арку)