Педагогічний музей України

Педагогічний музей України


Ідея створення педагогічного музею в Києві належала видатному українському педагогу-методисту Тимофію Лубенцю. Фінансову частину взяв на себе український підприємець-меценат М. Терещенко. Але потреби часу вимагали вкладення значних коштів в інші сфери народної освіти. А відтак виділені Терещенком кошти пішли на заснування в Києві двох народних училищ. Врешті, в 1901 р., Педагогічний музей було створено.

 

Метою його було

«дати працівникам нижчої і середньої школи можливість наочно, на зразках чи друкованих джерелах ознайомлюватися з найкращою постановкою навчально-виховної справи, а також з історією школи та її сучасним станом в Росії і закордоном. Таким чином, музей має з одного боку сприяти нагальним практичним потребам викладання, з іншого – забезпечити теоретичну, наукову розробку навчально-виховних питань»

 

У травні 1987 р. відбулась урочисте відкриття оновленої експозиції музею. Вона охоплює період з най давніших часів до 1945 р. і розповідає музейними засобами про розвиток освіти та педагогічної думки в Україні в зазначений період. Планується продовжити експозицію до сьогоднішнього дня.

 

Про музей


Час роботи

Пн–Пт 10:00–17:00 (Обідня перерва 13:00–14:00).


Контакти

+380 (44) 234 36 53
pedmuz@gmail.com


Посилання


Адреса

Київ
вул. Володимирська, 57

Як дістатися?

ст. м. «Університет», «Театральна», «Золоті Ворота»