Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Коло майстрів: майстер-класи українських традиційних ремесел

Коло майстрів: майстер-класи українських традиційних ремесел


8-9 вересня у межах історичного фестивалю для всієї сім'ї "Княжа родина", "Мрії Марії" представлять програму "Коло майстрів".


На галявині заповідника буде створено міні-містечко майстрів, які влаштують презентації своїх майстерень і майстер-класи для всіх охочих.

Презентація майстерні безкоштовна і передбачає зустріч, розмову з майстром, мінілекцію про його ремесло. Якщо ж хтось із відвідувачів хоче власноруч виготовити певний виріб, він може окремо домовитися з майстром про платний індивідуальний чи груповий майстер-клас (залежить від виду ремесла). Вартість майстер-класу визначається майстром на місці, залежно від виду й кількості матеріалу, об’єму виробу і складності роботи (від 100 грн).


Детальна програма "Кола майстрів"


8 вересня 

12:00 – 13:00 – презентація майстерні* Олени Кіслих. Художниця працює в техніці смальтової мозаїки. Під час фестивалю Олена Кіслих представить основи класичної мозаїки і розповість про створення мозаїчного сувеніра (мармур, смальта).
14:00 – 15:00 – презентація майстерні Оксани Білоус. Майстриня познайомить публіку з технікою вибійки – декорування тканини шляхом друку на полотні різноманітних візерунків і орнаментів за допомогою спеціальних дерев’яних кліше. Майстер-клас від Оксани Білоус – це нагода ознайомитися із практично втраченим в Україні видом народного мистецтва.
16:00 – 17:00 – презентація майстерні Наталки Кіщук. Майстриня з Яворова (центр українського ліжникарства) розповість про технологію створення виробів із вовни, розкриє секрети створення гуцульських ліжників і безпосередньо покаже, як робити нитку з вовняного кужеля. 
17:00 – 18:00 – презентація майстерні Левка Скопа. Видатний український художник-реставратор, іконописець і мистецтвознавець розповість про особливості народної ікони та іконопису на дереві. 


9 вересня 

12:00 – 13:00 – презентація майстерні Івана Бобкова. Художник продовжує традицію київської школи кераміки, зокрема гончарної майстерні Ніни Федорової, яка протягом 40 років діяла на території Софійського заповідника. Під час фестивалю Іван Бобков розповість про те, як створюється декоративна і ужиткова кераміка ручної роботи. 
14:00 – 15:00 – презентація майстерні Анни Діденко. Відома художниця представить майстер-клас "Парсуна. Поєднання сакрального і світського". Відвідувачам буде продемонстрована техніка лесування олійними фарбами, яка дозволяє створити патину часу та відтворити естетику барокової парсуни. Публіка зможе ознайомитися зі зразками робіт художників сучасності, які працюють в жанрі стилістично подібному до парсуни, де поєднуються традиція сакрального живопису та художні засоби сьогодення.
16:00 – 17:00 – презентація майстерні Ірини Пастернак. Художниця розповість про особливості стародавньої техніки гарячої емаль по міді і продемонструє, як створюються авторські прикраси-емалі. 
17:00 – 18:00 – презентація майстерні "Мрії Марії". Арт-салон покаже, як створюються українські народні прикраси, зокрема жіночі намиста. Відвідувачі фестивалю можуть взяти з собою намистини (або придбати фурнітуру у майстрині) і власноруч виготовити прикрасу під час майстер-класу.


Вік

6+


Телефон

Інформація про ціни та замовлення екскурсій: +380 (44) 279 22 56
Проведення культурно-мистецьких заходів: +380 (44) 279 17 84


Посилання


Адреса

Київ
вул. Володимирська, 24