Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

День музеїв у природничому

День музеїв у природничому


Природничий запрошує відсвяткувати День музеїв!

До Міжнародного дня музеїв Національний науково-природничого музей підготував цікаві, пізнавальні та захоплюючі програми від науковців та друзів природничого!


18 травня у суботу вхід до музею вільний і участь у заходах безкоштовна (лише участь у квесті вимагає реєстрації).

Чотири відділи природничого підготували неймовірні програми, присвячені найцікавішим темам геології, палеонтології, зоології та ботаніки! Не проґавте можливість побачити найкрутіший Музей цієї частини галактики і відвідати його славетні науково-пізнавальні заходи від справжніх науковців!

Програма заходів:

Геологічний відділ 1-й поверх, 11:00 – 15:00

Демонстрація «Музейна колекція місячного ґрунту» познайомить вас з унікальною колекцією місячного ґрунту, яка зберігається в нашому Музеї. Ви зможете її побачити на власні очі та дізнатись про властивості місячного ґрунту, цікаві факти та історію того, як зразки потрапили до нас.
Автор заходу: Юрій Шевела Юра Шевела (Yura Shevela)
Місце проведення заходу: 1-й поверх, Геологічний відділ

Демонстрація «Викопні рештки та визначення відносного віку гірських порід»
Цікава розповідь з практичним заняттям про історію, методи та сучасні розробки у визначенні віку гірських порід. Ви дізнаєтесь у чому цінність достовірності та точності результатів таких визначень для людства.
Автор та ведуча заходу: Галина Анфімова
Місце проведення заходу: 1-й поверх, Геологічний відділ

Майстер-клас «Як відрізнити справжній бурштин від штучного» навчить вас найпростішим способам визначати та відрізняти природні утворення бурштину від штучних, а на демонстрації «Що ховається в бурштині» ви дізнаєтесь про інклюзи бурштину, які вони бувають, чому вони такі цінні та про що можуть розповісти.
Автор та ведучий бурштинових заходів Юрій Шевела
Місце проведення заходу: 1-й поверх, Геологічний відділ

Гра «Запам’ятай та визначай!»
Мінералогічна гра для допитливих «Запам’ятай та визначай!» - це унікальне заняття, яке допоможе закріпити на практиці основні знання про різноманітність виробного каміння.
Автори та ведучі заходу: Юрій Шевела та Яніна Косаковська
Локація: 1-й поверх, Геологічний відділ

13:00 – 14:45 Лекція «Вугільна промисловість України» від наукового співробітника Геологічного відділу ННПМ НАН України Марії Решетник впорядкує ваші знання про корисні копалини України. Ви дізнаєтесь коли і як сформувались вугільні басейни України, що являє собою вугілля, його хімічний склад, марки, яким чином видобувається вугілля і як використовується.
Ведуча: Марiя Решетник
Місце проведення: 1-й поверх, Геологічний відділ, експозиція «Корисні копалини України»

Палеонтологічний відділ 2-й поверх, експозиція «Плейстоцен»

11:30 – 14:00 «Рибальство мезолітичного періоду», «Риба та рибна продукція в мезоліті» - це демонстрації та розповіді про племена прирічкових мисливців. Тут ви дізнаєтесь, як рибалили в мезоліті в Україні та що робили з своїм вловом. А на майстер-класі з техніки плетіння рибальських сіток та ятіру оволодієте старовинними методами виготовлення цих хитромудрих пасток.
Автор та ведуча заходів: Аліна Вейбер
Місце проведення заходів: 2-й поверх, експозиція «Плейстоцен України»
Практикум "Професія палеонтолог",можливо, заставить вас замислитись про зміну професії ;).
Автор та ведучій: Олександр Ковальчук.

14:30 Лекція "Скам'янілості: міфи та реальність" - 4й поверх, конференційна зала. Автор та ведучій: Олександр Ковальчук.

Зоологічний відділ, 3-й поверх

11:30 – 14:30 Фахівці Зоологічного відділу об’єднали під однією назвою «Все заради руху» 6 різних демонстрацій, де кожна надасть відповіді на питання, які відкриють таємниці еволюції, яка змінила тварин заради руху. Одна справа обзавестися ногами, і зовсім інша ¬– навчитись ними користуватись. Тож будемо говорити про майстрів з плавання, стрибання, планерування, повзання та бігу!

Автори та ведучі заходів: Олександр Мартинов, Анастасія Малюк, Світлана Тайкова, Ганна Клочко, Анатолій Паньков, Ніна Петренко.
Місце проведення: 3-й поверх, експозиція «Птахи», «Риби».

Ботанічний відділ, 4-й поверх

11:00-13:00 Міні-демонстрація «Фрукти проти овочів»
Фрукти та овочі. Навряд чи у Всесвіті існують більш заплутані речі. Тисячі років ми класифікуємо їх як заманеться, вчимо своїх дітей, що огірок - це овоч, кавун - найбільша в світі ягода, а мигдаль - це горіх. Стверджуємо, що все це неправда та запрошуємо Вас інтерактивно дослідити проблему. Ми дізнаємось, чому помідор - це фрукт, але чого його не кидають до фруктового салату. Розкриємо таємницю про те, який плід найбільший на нашій планеті, чому груша - це теж яблуко та чому полуниця не ягода (і малина теж). Проведемо над ними серію хімічних та кулінарних дослідів!
Ведуча: Катерина Новосад

11:00-13:00 Міні-демонстрація «Мімікрія: гра в імітацію»
4 мільярди років містерій та див, боротьби стихій, зародження світлої магії живої матерії – і все це не в далекій галактиці, а просто тут, на нашій рідній, до найменших закутків планеті.
Природа як величний ілюзіоніст дбає про престиж свого виступу та неохоче розкриває свої секрети. Проте, ви маєте шанс зазирнути за лаштунки найцікавішої із вистав та опанувати основи її містифікацій, а в деяких із них навіть прийняти участь. Прикинувшись маленьким Давидом, бути могутнім Голіафом? Запросто! Бути прудкою комахою, але в хвилини небезпеки перетворитися на гілочки чи листочки дерева? Залюбки! А з квітки тендітної орхідеї перетворитися на осу? Для природи немає нічого неможливого!
Ведуча: Марія Каліста

11:00-13:00 Міні-демонстрація «Рослини, динозаври та їхні друзі»
Повертаємось в далеке минуле, щоб дізнатися про великий похід рослин на сушу, їхню роль в створенні нашої планети та становлення нашої цивілізації. Під час демонстрації можна потримати в руках справжні викопні рештки папоротей та хвощів віком 300 млн. років, поспостерігати за розкриванням воскресаючого плаунка, познайомитися з саговниками та гінкго, а також по контактувати з викопними рештками та репліками істот, які були не проти поласувати прадавніми рослинами – динозаврами та їхніми друзями.
Ведучий: Олексій Коваленко Олексій Коваленко

14:00 Інтерактивна екскурсія «Неймовірна ботаніка: 25 рослин, які здивують тебе»
Все, що Ви хотіли дізнатися про неймовірні рослини, що зростають на території нашої країни, а також у віддалених куточках планети, ми обережно спакували та помістили в цю екскурсійну програму. Під час неї ми дізнаємось про співпрацю рослин та їхні непрості відносини, про те як вони паразитують, пригнічують та навіть вбивають. Простежимо за основними способами їхніх дивовижних переміщень крізь простір та навіть час. Таємничі зникнення, виведення з ладу цілих армій, найотрутніші та найпоживніші рослини, як не постраждати від цих чудових організмів та як їм не зашкодити – про це ми теж поговоримо. І як водиться на наших інтерактивних екскурсіях – далеко не всі наші об’єкти будуть за склом, деякі самі проситимуться до Вас на руки – заради тактильного, нюхового та навіть смакового дослідження.
Ведуча: Марія Каліста

15:00-16:00 Квест та ігровий практикум з фітоморфології «FlowerBattle: еволюція рослин»
Увага! Для участі обов’язкова попередня реєстрація у екскурсійному бюро Музею 044-235-62-66, 096-448-38-13.
Якщо Вам набридли комп'ютерні та настільні ігри, то квест-рольова програма "Еволюція рослин: Flower Battle" саме для Вас. Ми не будемо просиджувати штани на стільцях, а отримаємо листок персонажа та стартовий пакет завдань й далі все залежить від Вашої уважності, кмітливості та стратегічного мислення. У Ваших руках опиниться вид рослин й лише Ви зможете знайти для нього унікальні вегетативні та генеративні органи, обрати для нього ті параметри, що приведуть його до еволюційного розвитку чи зникнення. Ви зможете "прокачати" один з 3 параметрів, отримати приємні бонуси за виконання додаткових завдань, обрати спеціалізацію для рослини. Проте пам'ятайте, що на наступний рівень можна пройти лише крізь горнила природного добору. Випадковий екологічний чинник може знищити Ваші плани щодо еволюційної успішності.
Ведучий: науковий Олексій Коваленко

16:10-17:30 Лекція «Нові види рослин і тварин, описані у 2018 році»
Під час лекції науковий співробітник Ботанічного відділу ННПМ Олексій Коваленко розповість детективні подробиці відкриття найдивовижніших видів рослин, ви помилуєтесь їхніми фотографіями, дізнаєтесь, де вони зростають та яка їхня роль в екосистемах та житті людини. Відкриття минулого року у царині тваринного світу здатні здивувати та приголомшити! Адже лише під час цієї лекції ви дізнаєтесь про суїцидальних мурах, які вибухають, щоб знищити свого ворога; про високогірних їжаків з дуже дивними зубами; про невелику черепаху, яку ніхто не помічав на велелюдному курорті; про таємничого леопардового вугря, який насправді амфібія, а його зябра знаходяться на поверхні тіла; про багатоніжку, яка може жити на глибині 1980 м під землею; про рибу, яка не має зябр та очей, дихає всім тілом і живе у вологому ґрунті, наче справжній черв'як; про маленьку муху з кінцівками, які нагадують біцепси Арнольда Шварценегера у кращі роки своєї кар'єри, та на честь якого вона й була названа.
Ведучий: Олексій Коваленко

Якщо ви слідкуєте за нашою сторінкою, то знаєте, що цього року у нашого Музею зав’язалась дружба з компанією ДімРоботів. Як ми повідомляли на нашій сторінці в instagram, відоме багатьом мамонтеня з експозиції «Історична геологія території України» знову трубить свою пісню та вітає відвідувачів завдяки вправній майстерності цих справжніх підкорювачів механічних сердець! Отже, наші друзі також завітають на наше свято і запропонують всім охочим повправлятися Технічній творчості та Технологіям на свому розважально-навчальному майстер-класі з робототехніки.

11:00 – 17:00 На вас очікують: збірка унікальних роботів та керування ними; робо-змагання (виштовхай за арену робота-суперника та отримай приз); малювання 3D-ручками об’ємних малюнків (намалюй свого власного динозавра); виставка досягнень з робототехніки та приємні подарунки!
Місце проведення заходу: шукайте МК від ДомуРоботів на 2-му поверсі в Палеонтологічному відділі біля житла з кісток мамонта.

Багаторічні добросусідські та професійні стосунки з Інститутом зоології ім. І.І.Шмальгаузена також знайшли вихід у цей святковий день.
11:30 – 12:45 Лекція «Особливості племінного розведення собак» це дарунок від Діани Осіпової Диана Осипова практикантки відділу «Фауни та систематики безхребетних». Діана також співпрацює з кінологічною спілкою України, є тренером з юніор-хендлінгу. Вона поділиться цікавими фактами про те, як саме виникають породи собак і їх різноманіття, які особливості племінного розведення та чого хочуть досягти заводчики. Ви дізнаєтесь як відбувається оцінка собак за екстер’єром та робочими якостями порід.
Місце проведення лекції: виставкова зала ННПМ 1-й поверх, Геологічний відділ початок об 11:30.

Як бачите, маємо надзвичайно насичену програму. Тож приходьте та приводьте друзів! Адже захоплюватись наукою це так круто!


Вік

7+


Вартість

Безкоштовно


Телефон

+380 (96) 448 38 13
+380 (44) 235 62 66


Посилання


Адреса

Київ
вул. Богдана Хмельницького, 15

Як дістатися?

Найближчі ст.метро "Театральна" та "Золоті ворота"