Музей вторсировини (Історико-етнографічний музей "Київміськвторресурси")

Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна


Музей вторсировини є одним із найнезвичайних музеїв Києва.

Він розташований на території заводу по переробці вторсировини "Київміськвторресурси". Це підприємство здійснює заготівлю, первинну обробку та переробку паперових, полімерних, текстильних, гумових й скляних відходів вторинної сировини, а також здійснює заготівлю металобрухту кольорових та чорних металів.

Цей музей називають музеєм антикваріату або "музеєм непотрібних речей". Колекція нинішнього музею почала формуватися з 1943 року - моменту заснування заводу. Цікаві речі, знайдені в смітті, просто не стали знищувати. Трохи пізніше люди, дізнавшись, що на заводі приймають старовинні предмети, стали зносити їх саме сюди. Багато хто відзначає, що виник музей буквально зі звалища. 

У музеї вторсировини дві експозиції: одна знаходиться на території заводу, під дахом, а частина - під відкритим небом. Найбільш великі експонати розміщені на вулиці, під навісом, а основна частина розмістилася в затишному дерев'яному будиночку. Звичайно ж, музей славиться своїми експонатами, серед яких дореволюційний патефон, старовинний самовар з чоботом, комплект інструментів для катувань царської жандармерії, старовинні сани - "гринджоли", станок по переробці коноплі. Є в колекції музею й прототип сучасних ходунків - найпростіше пристосування з дерева та лози, за допомогою якого вчилися ходити діти в 18 столітті, також в експозиції представлено довоєнну дитячу коляску й старовинну ляльку. Є також багато раритетних речей, як наприклад, перший в Російській імперії пилосос, різноманітні радіоприймачі та фотоапарати, всілякі лампи, ліхтарі, праски, раритетний атлас Куби.


Час роботи

Пн–Пт 09:00–18:00.


Квитки

Дитячий квиток: 20 грн
Квиток для дорослих: 30 грн


Контакти

+380 (44) 517 39 63
+380 (44) 516 50 22
drugejittya@gmail.com


Посилання


Адреса

Київ
вул. Степана Сагайдака 112

Як дістатися?

Найближча ст. метро Лівобережна.