Увага! Подія на цій сторінці не актуальна

Виставка "Дарую Києву. Серж Лифар"

Виставка "Дарую Києву. Серж Лифар"


Один із найвидатніших танцівників і хореографів ХХ століття Сергій Михайлович Лифар, який народився у Києві, завжди мріяв повернутися до рідного міста.

Сьогодні це повернення відбувається через унікальні подарунки.

Згідно з волею Сержа Лифаря, значна частина колекції його бібліотеки  (817 одиниць) була передана до Києва із Швейцарії майже двадцять років тому і зберігається в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки для дорослих м. Києва.

Нині завдяки спільним зусиллям Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України (зокрема, Посольства України в Швейцарській Конфедерації), Департаменту культури Київської міської державної адміністрації та відповідно до заповіту вдови митця графині Інги-Лізи Ахлєфєльд-Лаурвіг місто отримало ще близько 1 700 різних книг, аркушів та зошитів з особистого архіву Сержа Лифаря (14 скринь).

Вагому долю зібрання складають книги і рукописи унікальної історичної та мистецької ваги. Це, зокрема, видання з особистої колекції Сержа Лифаря: стародруки ХVII–XVIII століть, прижиттєві видання класиків світової літератури: О.Пушкіна, Є.Баратинського, О.Блока, З.Гіппіус, а також рукописи творів Д. Мережковського. Одним із найцікавіших експонатів є рідкісна книга «Чигиринський Кобзар і Гайдамаки», видана в 1844 році в Петербурзі, – друге прижиттєве видання творів Т.Шевченка. Ще однією окрасою колекції є Паризькі видання праць самого Сержа Лифаря різних років, авторський примірник автобіографічної книги Сержа Лифаря «Страдные годы» у трьох томах, а також два авторські макети книг «Дягилев» і «С Дягилевым».

Вінцем цієї непростої багаторічної роботи є презентація в Музеї української діаспори виставки "Дарую Києву. Серж Лифар", на якій широкому загалу представлені вибрані найцікавіші експонати з приватної колекції митця.

Виставка триватиме до 15 квітня 2018 року.


Вік

10+


Вартість

Вхідний квиток: 25 грн


Телефон

+38 (044) 280-64-18


Посилання


Адреса

Київ
вул. Московська, 40 Б

Як дістатися?

Автобус №55, №62, тролейбус №38 (до зупинки "Кінотеатр "Зоряний").