Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Символізм: коди сучасності

Символізм: коди сучасності


З 22 жовтня 2018 року  в Музеї української діаспори триває  виставковий проект сучасних українських художників "Символізм: коди сучасності".


Учасники проекту: Петро Бевза, Володимир Бахтов, Тетяна Бахтова, Олег Денисенко, Микола Журавель, Олексій Малих, Олексій Анд.

Куратор проекту: Світлана Стоян - доктор філософських наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, директор Арт-центру «Альтер Его», член НСХУ.

Інформаційний партнер проекту - Арт-центр "Альтер Его".

Куратор проекту Світлана Стоян у своїй концепції зазначає: "Мистецтво завжди намагається зазирнути за завісу наявного, осягнути приховані сенси й знайти відповіді на запитання, що одвічно бентежать людину, яка знаходиться у безперервному пошуку.

Міметичне відображення дійсності не може нам у повній мірі дати відповідь на питання: «Хто ми, звідки прийшли й куди йдемо», що залишилось відкритим і для символістських пошуків великого мрійника Поля Гогена. Не дивно, що і сучасні митці, намагаючись осягнути підвалини свого існування, все частіше звертаються до безмежних можливостей символу, що у своїй багатогранності й невичерпності здатен як відкривати, так і приховувати закодовані в ньому сенси.

Архаїчні силуети, гра об’ємів і форм, космічна міфологема образів наповнюють роботи Миколи Журавля багатогранним символічним звучанням, що вибудовує місток між минулим і сьогоденням, актуалізуючи прадавні символи у просторі сучасності. Сакрально-символчні ідоли Гватемали, завдяки яким ми відчуваємо дух екзотичної культури індіанців майя, проступають у роботах Олексія Малиха і нагадують мовчазних свідків колишньої величі й могутності. Медитативно-містичні образи Петра Бевзи ніби розчиняють простір і час, спрямовуючи наш погляд на вічне й трансцендентне. Ми немов блукаємо по борхесівському лабіринту «Саду стежок», осягаючи багатовимірність існуючих перспектив і символічну багатозначність того, що приховано за завісою видимого. У містерію античних ритуалів занурюють нас символічні узагальнення Володимира та Тетяни Бахтових, в роботах яких ніби оживають боги та герої Давньої Греції, вкотре актуалізуючи сакральні міфологеми. Авторську візуальну енциклопедію символів створює у своїх унікальних графічних творах Олег Денисенко, що віртуозно поєднує багатоманітні коди різних культур із власним художнім баченням і неповторною стилістикою, завдяки чому з’являються гротескно-романтичні образи мрійників, диваків, пошуки яких виходять далеко за межі буденності. В асоціативно-символічні мандри спрямовуються наша уява завдяки зануренню у твори Олексія Анда, який завдяки об’ємним інсталяціям, що органічно вписані в живописне полотно картини, максимально розширює коло можливих асоціацій. Образи Стіва Джобса, Миколи Амосова та Сергія Параджанова відходять від принципу лише міметичної схожості, виводячи глядача на рівень глибоких символічних узагальнень.

Таким чином простір виставки «Символізм: коди сучасності» перетворюється на своєрідне місце зустрічі проявленого із утаємниченим, свідомого та позасвідомого, архаїчного та інноваційного".

Виставковий проект триватиме з 22 жовтня до 19 листопада 2018 року в Музеї української діаспори за адресою: Київ, вул. Московська, 40 б

Вхід на відкриття – вільний. Вартість квитка з 23 жовтня  – 25 грн. (пільговий – 10 грн.)

Телефон для довідок: 0442806418


Вік

15+


Вартість

Повний квиток: 25 грн
Пільговий квиток: 10 грн


Телефон

+380 (44) 280 64 18


Посилання


Адреса

Київ
вул. Князів Острозьких, 40 Б

Як дістатися?

Автобус №55, №62, тролейбус №38 (до зупинки "Кінотеатр "Центр надання адміністративних послуг Печерського району").