Увага! Подія на цій сторінці не актуальна

Муза українських романтиків

Муза українських романтиків


Творчий вечір "Муза українських романтиків" продовжує естафету освітньо-мистецького проекту "Знай наших", який розповідає про українських поетів від давнини до сучасності.

Романтизм як літературна течія зародився в Україні у 20-х роках ХІХ століття і протягом кількох десятиліть відігравав провідну роль у літературі загалом та поезії зокрема. Саме представники романтизму сформували більшість жанрів нашої літератури, розробили цілу низку відомих сюжетів (про чарівну українську природу, нещасливе кохання, розлуку козака з дівчиною славну минувшину, тощо) та сформували національну літературу як таку. Осередки літературного романтизму існували у Харкові. Києві та Львові навколо нечисленних закладів вищої освіти – університетів та семінарій.

Серед видатних літературних постатей тієї епохи були Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Ізмаїл Срезневський, Амвросій Метлинський, Микола Костомаров, Лев Боровиковський, Опанас Шпигоцький, Пантелеймон Куліш, Віктор Забіла, Маркіян Шашкевич, Іван Вагилевич, Яків Головацький, Олександр Духнович. І, звісно, найяскравіший виразник тієї доби, великий Тарас – Шевченко. Про них і буде йтися на заході.

У програмі вечора:

  • історико-поетична лекція від Назара Розлуцького;
  • виступи музичних виконавців із творами тогочасних авторів;
  • виступи сучасних поетів із презентацією творчості українських романтиків та власними віршами.

Отож:

  • якщо ви вважаєте себе романтичною натурою;
  • якщо ви в захваті від метафор Шевченка та гіпербол Куліша;
  • якщо ви чудово знаєтеся на поетичній спадщині романтиків;
  • або ж якщо ви на ній зовсім не знаєтеся, але маєте бажання дізнатися;
  • якщо вам цікаво, що було спільного у творчості галичан і харків’ян до епохи Інтернету і в добу проживання їх у різних державах;

приходьте на зустріч!

Увага! Бажаючих зачитати вірші поетів доби романтизму та власні тексти просять реєструватися на https://docs.google.com/forms/d/1h52MpVSiFKDSLQpUMHWgcs_yE8NnZ7pt2kcB2oePvXc/edit 


Вік

15+


Вартість

Безкоштовно


Телефон

+38 (044) 280-64-18


Посилання


Адреса

Київ
вул. Московська, 40 Б

Як дістатися?

Автобус №55, №62, тролейбус №38 (до зупинки "Кінотеатр "Зоряний").