Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Марія Примаченко: від Болотні до Парижа

Марія Примаченко: від Болотні до Парижа


У спільному виставковому проекті Музею української діаспори, Національного музею українського народного декоративного мистецтва та Всеукраїнського благодійного фонду Марії Приймаченко представлено вибрані твори видатної української художниці.

Вони отримали широке міжнародне визнання, експонувалися в різних куточках світу на персональних та групових виставках. 

У тихому селі Болотня неподалік Києва мисткиня створювала «мистецький космос», який визнав і полюбив увесь світ та став візитівкою українського народу далеко за межами країни. Чарівні та мальовничі композиції Примаченко викликали подив і захоплення у Франції, Німеччині, Канаді, Японії. Її образи, неповторні й національно-самобутні, стали впізнаваними й зрозумілими навіть у найвіддаленіших куточках світу.

Вперше роботи художниці були представлені світовому загалу на Всесвітній виставці в Парижі 1937 року. Серед найвідоміших міжнародних проектів, в яких брали участь твори Примаченко, - також і Всесвітня виставка 1967 року (Монреаль, Канада), визнана однією з найуспішніших в історії XX століття. У 2005 році твори мисткині відвідали Японію, а в 2007 були презентовані на персональній виставці Примаченко в Хорватському музеї наївного мистецтва (м. Загреб).

На виставці глядачі побачать 14 робіт Примаченко (1930-1980-их років) із фондів Національного музею українського народного декоративного мистецтва, які поцінував світ і які доволі рідко виставлялись в Україні. Серед них «Фантастичний звір» та «Коричневий звір» 1936 року. Вперше глядачі зможуть побачити 7 малюнків Примаченко до книжки «Ой коники Сиваші», яка видавалася англійською та іспанською мовами та розповсюджувалася закордоном. Всього в проекті експонуються понад 30 робіт Примаченко, а також унікальні світлини та документальне відео.

Зірковий шлях твори мисткині проклали від Болотні до Парижа рівно 80 років тому. Але й сьогодні химерні створіння самобутньої художниці-самоука продовжують дивувати світ, з тріумфом повертаючись додому після творчих мандрів.

 Виставка триватиме до 14 березня. Вартість вхідного квитка 25 грн (пільговий – 10 грн).

Контактна інформація:
Адреса: Київ, вул. Московська, 40-б.
Тел. для довідок: (044) 280 64 18.
E-mail: museum.diaspora@gmail.com.


Вік

10+


Вартість

Повний: 25 грн
Пільговий: 10 грн


Телефон

+380 (44) 280 64 18


Посилання


Адреса

Київ
вул. Московська, 40 Б

Як дістатися?

Автобус №55, №62, тролейбус №38 (до зупинки "Кінотеатр "Зоряний").