Музей історичних коштовностей України

Музей історичних коштовностей України


Зібрання Музею історичних коштовностей України (який є філією Національного музею історії України)  – це своєрідний літопис, викарбуваний в золоті, сріблі і коштовних каменях від епохи бронзи і, крізь наступні століття, до наших днів. 

 

Більшу частину зібрання Музею складають матеріали археологічних досліджень. Cеред них прикраси зброї, вуздечок, вбрання, ритуальних речей, які відбивають культуру кіммерійців, скіфів, сарматів. 

 

Великий розділ експозиції розповідає про епоху середньовіччя. Це історія багатьох племен і народів, що змінювали один одного в степовій зоні України з IV до XIV ст. У вітринах музею можна побачити коштовні оздоби, притаманні тюркомовним народам – гунам, аварам, печенігам, половцям, а також монголо-татарам.

Неабиякий інтерес становлять вироби східнослов’янських ювелірів VI-VIII ст. та майстрів Київської Русі ІХ-ХІІІ ст.

 

Значна частина зібрання Музею – вироби декоративно-ужиткового мистецтва XVI-XX ст.: твори українських, російських, середньоазіатських, закавказьких і західноєвропейських ювелірів. Є також унікальна колекція єврейського культового срібла початку XVIII – 20-х рр. XX ст.

 

Музей працює щодня, окрім понеділка, з 10:00 до 18:00, каса до 16:45. По вівторках з 12:00. 

"День відкритих дверей" у музеї в перший вівторок кожного місяця.

Санітарний день – остання п’ятниця місяця.


Час роботи

Вт 12:00–16:45, Ср–Нд 10:00–16:45.


Квитки

Дорослий квиток: 50 грн
Студентський/учнівський/пенсійний квиток: 30 грн
Учасникам бойових дій та членам їх сімей: Безкоштовно
Діти до 6 років: Безкоштовно
Родинний квиток (до 4-х осіб): 100 грн


Контакти

+38 (044) 280-13-96
treasures_museum@ukr.net


Посилання


Адреса

Київ
вул. Лаврська, 9, корпус 12 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника).

Як дістатися?

Як проїхати громадським транспортом: Треба дістатися Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Їхати до станції «Арсенальна» (Святошинсько-Броварська лінія), далі — автобусом № 24 або тролейбусом № 38 до зупинки «Лавра». До Києво-Печерської лаври їдуть і маршрутки №№ 470, 520, 527. Як проїхати на машині:  Від Європейської площі піднятися вгору по вулиці Грушевського до станції метро «Арсенальна», далі по вулиці Івана Мазепи повз площу Слави.