Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня»

Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня»


Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» був створений у 1983 році та покликаний на високопрофесійному художньому рівні інсценувати складні зразки фольклорної спадщини та розкривати особливості культурно-історичних традицій українського народу.

На сьогодні в репертуарі театру понад 12 програм: обряди, звичаї, ритуали, пісні, музика, танці, дотепний гумор.

Творчий склад театрального ансамблю це професіональні співаки, музиканти й танцюристи. Театр «Берегиня» налічує 45 виконавців, але ця кількість творчої групи вільно трансформується під потреби будь-якого місця виступу. Варто зазначити, що сценічне вбрання артистів виготовлене за зразками справжніх етнографічних костюмів, над якими працювали кращі художники України.

Музичний супровід виконується професійними музикантами, які грають на скрипці, цимбалах, бубні, лірі, скрипці, сопілці та ін..

Театральний ансамбль «Берегиня» гідно представляє український фольклор за кордоном, його гастрольні маршрути пролягли дорогами Німеччини, Польщі, Югославії, Голландії, Болгарії, Іспанії, Монако, Австрії, Франції, Італії, Єгипту, Туреччини, Греції, Швейцарії, Румунії, Південно-Африканської Республіки, Кореї, Японії. На великому Міжнародному конкурсі у Йоханесбургу (ПАР) театр «Берегиня» виборов п`ять золотих і один срібний сертифікат, здобув цілковиту перемогу і Перше місце. На Міжнародному конкурсі у Пхеньяні (КНДР) ансамбль завоював два золотих, два срібних призи, дві міжнародні премії та Головний кубок. У 2011 та 2012 роках, в рамках днів Української культури у державах Туркменістан та Ізраїль, колектив гідно представив Україну на державному рівні.
І де б не виступав театр Берегиня, - в рідній Україні чи країнах близького зарубіжжя, в Європі чи на далеких континентах, — скрізь українська народна культура полонить душу, здобуває визнання і сприймається мов рідна.


Контакти

+380 (44) 550 13 79
+380 (44) 553 94 69
+380 (98) 532 93 93 (Viber, Telegram)
folkbereginya@i.ua


Посилання


Адреса

Київ
вул. Івана Миколайчука, 3А