Увага! Подія на цій сторінці не актуальна

Балет "Петрик і Вовк"

Балет "Петрик і Вовк"


Казку про безстрашного піонера Петрика композитор створив всього за чотири дні.

Метою цього твору було ознайомлення маленьких слухачів з інструментами симфонічного оркестру. Слово читця (текст також належав композитору) чергувалося із музикою, яка образно, з властивим Прокоф'єву гумором, змальовувала ситуації та характери. Кожен пер­сонаж був представлений тембром того чи іншого інструмента: Петрика зображувала група струнних, Дідуся — фагот, Пташку — флейта, Кішку — кларнет, Вовка — валторни, постріли мисливців — литаври й барабан.

Казка сподобалася і дітям, і дорослим. Найвідоміші диригенти включали твір до свого репертуару. Услід за першою виконавицею Наталією Сац казку розповідали слухачам Жерар Філіп, Віра Марецька, Елеонора Рузвельт…   

Яскрава театральність та виражена танцювальність цієї музики заці­кавили й  хореографів. Балет "Петрик і Вовк", починаючи  від першої постановки у США в 1940 році, ставився на сценах театрів Великобританії, Бельгії, Німеччини, Італії ...   

Казку Прокоф'єва симфонічний оркестр Київського муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва  виконує вже понад майже три десятиліття. Вона була одним із перших творів у його репертуарі.

А у 1999 році балетмейстер Валерій Ковтун на сцені театру здійснив першу в Україні постановку балету "Петрик і Вовк". І якщо ця симфонічна казка знайомить дітей із музич­ними інструментами, мета вистави – ще й знайомство із мистецтвом класично­го танцю. Саме його мова розповідає про сміливого хлопчака, який за допомогою Пташки зумів перехитрувати і провчити Вовка. Мова балету замінює і голос читця. А вся ця історія - веселе лицедійство, вигадане фантазією Композитора, який миттєво перетворюється на Дідуся і викликає на сцену артистів, котрі стають дійовими особами казки.

Балет був показаний на гастролях у Німеччині та Великобританії.

"Петрик і Вовк" зазвичай виконуться  в одній виставі з одноактним балетом "Карнавал тварин", також адресованим маленьким глядачам.


Вік

6–14


Вартість

від: 50 грн
до: 90 грн


Телефон

+380 (44) 425 42 80
+380 (44) 425 31 16
+380 (44) 425 87 66


Посилання


Адреса

Київ
вул. Межигірська, 2

Як дістатися?

см. метро "Контрактова площа"