Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця»

Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця»


Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» - це унікальний музейний комплекс, створений на базі укріплень Київської фортеці.

 

Цей комплекс включає в себе два музе:

  • Музей історії вітчизняної фортифікації
  • Музей історії використання споруд Київської фортеці.

 

До складу Київської фортеці входить експозиція під відкритим небом з оборонними валами, фортечною стіною та капонірами, а також найбільший в Європі кам’яно-земляний Лисогірський форт площею більше 120 га. Фортечні споруди, що входять до складу Київської фортеці, будувались протягом майже 200 років з XVII по XIX сторіччя. На сьогодні Київська фортеця є однією з найбільших у світі фортифікаційних споруд, що збереглися.


Музей «Київська фортеця» - це не тільки музей фортифікації, багато його споруд тісно пов’язані з історією громадських визвольних рухів в Україні.

 

Гарнізон Київської фортеці брав активну участь в революційних подіях в м. Києві на початку минулого століття, в тому числі – у повстанні 1907 року.


НІАМ «Київська фортеця» є правонаступником музею «Косий капонір», який був заснований в 1930 році як філіал музею революції, з 1940 року діяв як філія Державного історичного музею. В 1991 році рішенням Київської міської ради народних депутатів музей «Косий капонір» був перейменований на Історико-архітектурну пам’ятку-музей «Київська фортеця». В 2007 році Указом Президента України музею «Київська фортеця» надано статус Національного.


Час роботи

Вт–Нд 10:00–18:00.


Контакти

(044) 235-01-46
(044) 288-23-41 - замовлення екскурсій
(044) 288-23-59 - проведення заходів на території музею, відео- та кінозйомок
fortesskiev@ukr.net


Посилання


Адреса

Київ
вул. Госпітальна, 24а