В Україні запускають чат-боти для підтримки та допомоги матерям


Опубліковано 03 Листопад 2020 о 10:00

Блог Діти в місті Київ >  Різне >  В Україні запускають чат-боти для підтримки та допомоги матерям


В Україні запускають чат-боти для підтримки та допомоги матерям

Photo: Freepik


Зараз дуже важко зустріти українця без мобільного телефону, хіба що він йде у магазин за новим, або йому два рочки. Поступово всі сфери життя зосереджуються в телефоні — відпочинок, робота, платіжна система, оплата комунальних послуг. Завдяки додатку «Дія» тепер навіть паспорт та водійські права з собою носити не обов’язково. З огляду на це зараз стали все частіше з’являтися корисні чат-боти. У статті ми розкажемо про два проекти, які покликані допомагати українським матерям.

 

Підтримка вагітності та материнства

 


ГО «Клуб підтримки вагітності та материнства «Лада» на своїй сторінці у Фейсбук повідомили про запуск першого безкоштовного чат-бота для підтримки жінок у післяпологовий період.

Психологині, ендокринологині, гінекологині, консультантки з грудного вигодовування, доули, спеціалістки з тілесних практик і юристки — кваліфіковані жінки об’єднали свої знання та зусилля для того, щоб допомогти та підтримати українських матусь.

Засновники та учасниці організації також мами, які в силу свого досвіду знають які проблеми можуть виникнути після пологів.


«Ми не плануємо зупинятися, інформація завжди буде актуалізуватися, а ми ще більше наближаємося до нашої мрії — щоб в Україні жінки отримували належну підтримку у період після пологів і не страждали на післяпологові ускладнення» — розповідають засновниці проекту.

 

Телеграм-бот надає інформацію про такі аспекти материнства:

 • емоції;
 • грудне вигодовування;
 • тіло;
 • перші документи дитини;
 • трудові права матерів;
 • тайм-менеджмент в материнстві;
 • тривожність;
 • депресія;
 • комфортна соціалізація та ін.

 

Крім статей та інформації телеграм-бот дає можливість долучитися до закритої групи для підтримки мам і тат. Тож в будь-якій час, коли зручно саме вам, отримуйте якісну інформаційну підтримку.


Посилання на чат-бот «Лада» в Telegram.

 

Вам може бути корисно ознайомитися зі статтею «Поради для втомлених мам»

 

Не самаЖіночий рух політичної партії «За майбутнє» презентував сервіс допомоги одиноким матерям «Не сама».


«На жаль, самотні мами так і не дочекалися уваги та поваги від держави. Але ми це змінимо. І ми вже зробили перший крок — створили чат-бот «Не сама», який стане вашим надійним супутником у величезному морі української бюрократії.» — пишуть засновниці проекту на сторінці у Фейсбук.


Самотні мами — одна з найменш захищених категорій населення, адже їм дуже часто навіть немає кого попросити про допомогу. Біганина з кабінету в кабінет, незрозуміла «бюрократична» мова, черги, довідки, і все це зазвичай з малюком на руках. А іноді молодим мамам доводиться стикатися із зарозумілістю та зверхнім ставленням працівників соціальних служб.


Сервіс «Не сама» змінює це, адже допомагає мамам з легкістю розібратися в усіх тонкощах нормативно-правової бази. І крім цього дає жінкам так необхідну підтримку і розуміння того, що вони не самі в цій складній життєвій ситуації.


З допомогою чат-боту ви дізнаєтесь:

 • як подати документи для зарахування до дитячого садочку, в тому числі до спеціального закладу або інклюзивної групи;
 • як записатися до електронної черги;
 • як оформити документи, аби отримати допомогу на дітей та допомогу малозабезпеченим сім’ям;
 • як скористатися додатковою оплачуваною відпусткою, гарантіями та пільгами;
 • куди звернутися в пошуках роботи;
 • за допомогою яких ресурсів онлайн-освіти можна безкоштовно покращити свої знання та навички;
 • на які гарячі телефонні лінії у випадку потреби слід звертатися та багато іншого.


Але на цьому можливості чат-бота не зупиняються. «Надалі ми плануємо розширювати сферу послуг — надавати додатково інформацію та консультації багатодітним матерям, жінкам, які проживають у сільській місцевості, одиноким батькам та жертвам домашнього насильства. І якщо держава не готова допомагати нам, то ми будемо виконувати цю роботу за неї», — розповідає Ірина Суслова, лідер жіночого руху «За майбутнє».


Сервіс доступний у всіх куточках України і є абсолютно безкоштовним. Для того, щоб ним скористатися необхідно зайти в месенджер Viber або Telegram за посиланням або за допомогою QR коду. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс сервісу дозволить мамі за лічені секунди знайти всю інформацію, а зекономлений час приділити дитині або своїй самореалізації.


Посилання на чат-бот «Не сама» в Telegram.

Посилання на чат-бот «Не сама» в Viber.


Читайте практичні поради, які допоможуть мамі подбати про себе

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук