Увага! Подія на цій сторінці не актуальна

Прадавній тур: минуле та сучасне

Прадавній тур: минуле та сучасне


Колись, у прадавні часи, на нашій землі жили різні незвичайні тварини. З часом, деякі особини вимирали, від деяких походили види, які існують до теперішнього часу, а інших все ще намагаються повернути методами випасу та схрещень.

Захід, який буде проходити цієї осені, торкнеться всіх вище перерахованих аспектів, адже він присвячений первісному бику (туру).

З 18 жовтня по 12 грудня, у Київському палаці дітей та юнацтва відбудеться виставка «Прадавній тур: минуле та сучасне», вхід вільний щодня з 12 до 20.

Масштабна подія для тих, хто цікавиться екологією та історією України, а також небайдужий до захисту і збереженню флори та фауни. Відвідувачі зможуть побачити 20 археологічних експонатів могутнього бика, які будуть створені завдяки кістковим свідченням перебування турів на землі та дослідженню притаманним їм особливостям. Середня висота ссавців у холці досягала 1,8 метрів, маса тіла варіювалася в межах від 800 до 1100 кг, тіло тварини було витягнутим завдовжки трьох метрів. Мускулатура цього бика була дуже добре розвинена, а відмінною рисою турів були їхні роги.

Головним експонатом стане збірний скелет тура, для монтування якого використають кістки, які походять з місць його природного захоронення. Інші представлені експонати будуть відрізнятися за розмірами та походженням. Зовнішній вигляд бика, який зник з лиця землі понад 300 років тому, вдалося визначити не тільки завдяки вивченню їх генеалогії та знайденим решткам у місцях в яких вони проживали, а також через малюнки натуралістів тих епох, коли унікальні створіння ще ходили серед людей. Тур відносився до найбільших тварин, які жили після завершення льодовикового періоду. Вчені вважають, що його розміри можна порівняти тільки з габаритами нині живого європейського зубра.

В перший день виставки, 18 жовтня о 12:00, на честь офіційного відкриття, організатори влаштовують спеціальну програму. О 13:00 всі охочі зможуть прослухати лекцію від Вальтера Фріша - співзасновника виставки та автора книги про зубрів, їх предків та нащадків «Der Auerochs – das europäische Rind» (укр. Тур – європейський бик). Ілюстроване видання на 235 сторінок є першим, та доки єдиним, його можна придбати під час відвідування виставки.


Вік

0+


Вартість

Безкоштовно


Телефон

+380 (63) 582 66 33


Посилання


Адреса

Київ
вул. Івана Мазепи, 13, Печерський район