"Альтернативна школа мрійників"



"Альтернативна школа мрійників" - невелика школа, створена батьками для своїх дітей.


Місія школи — дати хорошу базову освіту і при цьому залишити дітям дитинство. Школа, куди дітям хочеться приходити.

Навчання відбувається неповний тиждень (2 - 3 дні), більше вільних днів, отже у дитини більше часу на власні захоплення.

Невелика кількість дітей в класі дозволяє приділяти увагу на уроці всім учням. До дітей приходять вчителі, які з повагою ставляться до людей та люблять свій предмет.

Перший урок у школі починається о 9.00, відкривається школа о 8.45. Ввечері уроки закінчуються о 18. Розходимось до 18.30.


З кожного предмету — окремий вчитель. Крім цього, впродовж всього дня в школі присутні помічниці вчителів. Всі помічниці пройшли курси домедичної допомоги. Вони підтримують навчання, організовують побут школи впродовж дня, харчування та прогулянку.

Формального оцінювання немає. Натомість вчителі за потребою тестують дітей (форма тестування — на вибір вчителя), щоб мати уявлення про засвоєння дітьми матеріалу; можуть встановлювати необхідний мінімум завдання, виконання якого забезпечує засвоєння теми. Прагнемо зберегти дитячу впевненість у собі та уникнути жорсткої конкуренції серед дітей із-за оцінок. Діти все одно досить часто конкурують між собою, граючи в настільні та рухливі ігри. Схоже, що цього цілком достатньо для початкової та середньої школи.


В "Альтернативній школі мрійників" прагнуть, щоб школа для дітей була місцем отримання не тільки академічних знань, а також місцем спілкування, відпрацювання різноманітних моделей поведінки. Тому гаджети в школі використовуються з навчальною метою (необхідність використання встановлює вчитель), в інших випадках за дозволом дорослого (як правило, помічника вчителя) і також для термінового зв’язку з батьками. Трапляється, що дитина не в змозі контролювати свій потяг до смартфону, для таких ситуацій в школі є місце зберігання смартфонів.


Харчування триразове. У школі організовуються два перекуси — один фруктовий, другий — печиво з чаєм, молоком або кефіром на вибір. На обід вариться каша, до якої діти приносять свої доповнення за смаком. Прагнемо здорового харчування, тому для солодощів виділяємо окремий час — свята. Шкільні свята — це ярмарки та дні іменинників. В решту днів не приносимо до школи солодощів на основі цукру.

Мова викладання - українська. Нижче коротко про шкільні предмети:


Математика

Оскільки математика — інструмент для розвитку мислення, то і матеріал подається у формі, що сприяє саме розвитку мислення. На першому місці зрозуміти як і чому, а не завчити правило. Крім класичних завдань на уроках активно використовуються нестандартні задачі, головоломки та математичні ігри.

Українська мова та література, зарубіжна література

Весь час шукаємо матеріали для навчання — книги, навчальні матеріали — які були б актуальні для школярів. Використовуємо новинки укрсучдитліту. Творимо бібліотеку, якою кожен може скористатися. Приділяємо увагу вмінню вигадувати історії, висловлювати власну думку.

Англійська мова

З 1 по 4 клас маємо два уроки на тиждень, працюємо по підручниках видавництва Longman. 5 - 6 клас додаємо щотижневе чотиригодинне занурення в англійську, спрямоване на слухання та говоріння — це перегляд та обговорення відео, знайомство з традиціями англомовних країн, настільні ігри англійською, майстрування англійською, час від часу зустрічі з носіями мови тощо.

7 клас - до двох уроків на тиждень додається розмовний клуб.

Майстрування

Предмет, який є в розкладі 1 — 4 класу. Робота з нитками, папером, пластиліном, незвичайне малювання, валяння, плетіння тощо. Старші діти також долучаються до майстрування у вільний час. Вони підхоплюють ідеї або приносять свої власні і занурюються у майстрування за бажанням у вільну хвилину.

Мистецтво

Живопис — супроводжує дітей з першого класу. Старші учні знайомляться з різними видами мистецтва, занурюються у світ картин та мистецьких творів.

Музика

Починається з першого класу. Це співи і активне слухання музики.

Наука

З першого по шостий клас тривають заняття з фізичних експериментів та створення наукових іграшок.

З другого класу починається біологія.

З п’ятого класу — історія.

З шостого класу — географія.

Привіталки та Дискусії

Привіталки — проводяться до 5-го класу включно.

Дискусії — з шостого класу.

Це уроки, які спрямовані на розвиток навичок спілкування, на вміння бачити та відчувати інших людей навколо себе. На цих уроках діти часто обговорюють гострі, хвилюючі питання тощо.

Програмування

З 5 - го класу - вебпрограмування, робототехніка, створення ігор.


 

Проекти мрійників — це екологічні, благочинні та проекти, спрямовані на розвиток навичок підприємництва:

Двічі на рік влаштовуємо вже традиційні ярмарки. Серед мрійників є справжні професіонали, які планують свою участь заздалегідь, ретельно вивчають попит на послуги та товари та обраховують можливий прибуток.

Кілька років поспіль мрійники збирають та здають макулатуру.

Останнім часом запрацював проект “Робота в школі”. В ньому діти можуть виконати якусь корисну роботу для школи та заробити на цьому гроші. Поки що фарбували шкільні стіни. Почали створювати матеріали для публічної сторінки школи у фейсбуці. Зупинятися не плануємо, будемо розвивати цей напрямок надалі.

Під час карантину вдало перейшли на онлайн навчання, не втратили жодного навчального дня.

Державна атестація — частина дітей атестуються в дистанційних школах, декілька дітей — в школах за місцем проживання (найбільш бюджетний варіант).

 


Контакти

info@shm.kiev.ua


Посилання


Адреса

Київ
вул. Степана Руданського, 4-6

Як дістатися?

Найближчі станції метро:

м. Сирець

м. Дорогожичі

м. Берестейська

Станція міської електрички "Сирець"

Кінцева маршрутки № 432 (іде з Подолу)

Поряд з нами

Дитяча залізниця,

Американське посольство