Азбукове Королівство Магів і Янголів. Шафляндія

Азбукове Королівство Магів і Янголів. Шафляндія


18-21 жовтня відбудеться Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" з підтемою "Шафляндія".


Цього року для вас готують низку приємних несподіванок. Ви опинитеся у просторі свободи, цікавих майстер-класів, презентацій, дружніх балачок і дозвілля, у місці для генерації нових задумів та обміну досвідом. Кожен присутній зможе стати учасником чогось незвичайного, адже паралельно з повсякденним життям є чарівні світи, ще не відкриті таємниці, дивовижні простори, фантастичні реальності, в які можна поринути, обравши будь-яку книжку з полички шафи. 


Упродовж чотирьох днів фестивалю у музеї відбуватимуться:

  • Відкриття виставки "Ілюстрація. Українське ретро" на основі художніх робіт з колекції музею, створених класиками української книжкової ілюстрації: Юрієм Чаришніковим, Григорієм та Сергієм Якутовичами, Марією Котляревською, Надією Лопуховою, Василем Чебаником, Юрієм Северином та ін.
  • Відкриття виставки "Подорож у казку", присвяченої Шарлю Перро та Жулю Верну. В експозиції буде представлено художні роботи, зокрема Катерини Штанко, та видання з колекції музею, а також роботи учнів дитячих художніх студій під керівництвом Тамари Романової та Лариси Пономаренко.
  • Презентація видання "Український народний орнамент Ольги Петрівни Косач", створеного у межах проекту "Вишивка етнографічна: “Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки” О.П. Косачева, Киев, 1876” (авторка та організаторка проекту Тетяна Серебреннікова). Саме в Музеї книги і друкарства України у 2015 році розпочалися публічні заходи проекту, коли всі охочі мали змогу побачити відтворені аркуші та навчитись вишивати, ткати, писати писанки.
  • Майстер-клас "Оздоблення сучасного одягу ручною вишивкою" за схемами Ольги Петрівни Косач (Олени Пчілки). Проводить ZETA atelier. 
  • Майстер-клас з виготовлення паперових капелюхів казкових персонажів з Тамарою Романовою, на якому відвідувачі дізнаються, як створювати об'ємні капелюхи зі звичайного паперового кола, і матимуть можливість навчитись прикрашати їх елементами свого власного дизайну.
  • Гра в ілюстрацію з Юлією Стахівською: форми та метафори.
  • Зустрічі з українськими письменниками та презентації нових дитячих книжок від видавництв "Веселка", "Знання", "Наірі", "Мамине сонечко", "Видавництво", Видавництво Старого Лева та ін.
  • Майстер-клас "Театр тіней" від Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
  • Майстер-класи з ручного виготовлення паперу "Музейна папірня", каліграфії "Скрипторій", декоративного оздоблення книги "Мармурування", "Ґраттаж", "Креативна книга", "Таємниці давніх книжок" інтерактивне читання "Жива казка" та ін.
  • Середньовічні танці та виступ від ансамблю стародавньої музики "Хорея Козацька", що виконує музику Середньовіччя, Ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та окремі сучасні твори. Керівник – Заслужений артист України Тарас Компаніченко.
  • "Шафландія або Гардеробні таємниці історії" від Ірени Погоржельської - наукової співробітниці реставраційної лабораторії ДП ОАСУ, яка досліджує та реконструює одяг доби бароко на теренах України.


Акції впродовж усього дня

  • Квест "У пошуках музейних скарбів" - допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. Квест розрахований для дітей різних вікових категорій (5-9 років, 9-12 років та від 12 років)
  • Гра "Розпізнай герби друкарів України"
  • Гра "Підбери назву професії творців старовинної книги"
  • Гра "Меморі" для дорослих і дітей
  • Майстер-клас "Лаврська друкарня" від Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток
  • Майстер-клас "Аквагрим" проводять Ірина Боса та Аліса Шрамко.
  • Майстер-клас "Інтролігаторська майстерня". Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан


*Стежте за оновленнями на сторінці музею, програма доповнюється.


Вік

5+


Вартість

вхідний квиток дорослий: 50 грн
вхідний квиток дитячий: 10 грн


Телефон

+380 (44) 280 66 23
+380 (44) 280 79 76


Посилання


Адреса

Київ
вул. Лаврська, 9, Корпус 9

Як дістатися?

Як проїхати громадським транспортом: Треба дістатися Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра». Їхати до станції «Арсенальна» (Святошинсько-Броварська лінія), далі — автобусом № 24 або тролейбусом № 38 до зупинки «Лавра». До Києво-Печерської Лаври їдуть і маршрутки №№ 470, 520, 527. Як проїхати на машині: Від Європейської площі піднятися вгору по вулиці Грушевського до станції метро «Арсенальна», далі по вулиці Івана Мазепи повз площу Слави.