Завести собаку, коли в будинку дитина - місія здійсненна


Опубліковано 26 Листопад 2024 о 18:00

Блог Діти в місті Київ >  Лайфхаки для батьків >  Завести собаку, коли в будинку дитина - місія здійсненна


Завести собаку, коли в будинку дитина - місія здійсненна

Photo: maudau.com.ua


Є думка, що присутність у будинку тварини негативно позначається на імунітеті дитини, особливо маленької. Насправді все з точністю навпаки: фахівці стверджують, що контакт з домашнім вихованцем допомагає зменшити частоту простудних захворювань у молодшому дитячому віці. Докладне дослідження з цієї теми у вересні 2024 року опублікував британський науковий журнал Pediatrics.

Звичайно, базові правила гігієни ніхто не скасовував, і вам доведеться приділити особливу увагу догляду за собакою, якщо в будинку чи квартирі є дитина.


Догляд за домашнім псом – обов'язкові процедури


Малята до року активно повзають і тягнуть до рота все, до чого можуть дотягнутися. Деякі навіть лижуть підлогу.


Щоб при цьому собача шерсть не потрапила до рота дитині, потрібно регулярно і ретельно вичісувати тварину. Зменшити випадання волосся допоможуть кондиціонери для собак, особливо ефективні засоби для зміцнення вовни та полегшення линяння.


З цієї причини важливо мити лапи вихованця після прогулянки. Звичайне протирання вологою серветкою для будинку з дитиною не підійде. Доведеться витратитись на спеціальне мило для лап. Крім того, собаці, яка живе в сім'ї з малюком, слідує:

  1. своєчасно зробити всі обов'язкові щеплення;
  2. регулярно проводити обробку від бліх та кліщів;
  3. періодично труїти гельмінтів.

За такого підходу тварина не стане джерелом інфекції для дитини навіть при постійному тісному контакті.


Психологічний аспект


Який собака буде більш дружелюбним по відношенню до молодшого члена сім'ї – великий чи маленький, породистий чи безпородний, охоронний чи мисливський? Універсальної відповіді це питання немає. Великі, загрозливого виду тварини часто поводяться дружелюбніше, ніж дрібні. Безпородне щеня з притулку може стати більш вірним другом, ніж дорогий собака від елітного заводчика. А традиційного мисливця можна навчити захищати дитину.

Для того щоб домашній вихованець не виявляв агресію до малюка, жив з ним у мирі та злагоді, потрібно дотриматись кількох умов.

По-перше, домашнього вихованця потрібно правильно виховувати з перших днів. Порадьтеся з досвідченим кінологом – він розповість, як це зробити. Не забувайте про дресирування – воно не лише виступає елементом виховання, а й дозволяє тварині витратити надмірну енергію. У популярному інтернет-маркеті MAUDAU можна придбати пристрої, що дозволяють дресирувати собаку самостійно. Якщо не впевнені у своїх силах – зверніться до спеціаліста.

По-друге, потрібно облаштувати зони, в яких собака може усамітнитися. Це місце для відпочинку з лежаком, зона прийому їжі та місце, де лежать собачі іграшки. Важливо пояснити дитині, що порушувати кордони і смикати тварину, яка їсть, п'є чи відпочиває, заборонено.

А ще важливо спостерігати. Якщо собака нервується, ухиляється від обіймів малюка, скалиться, гарчить, позіхає - краще на якийсь час дати їй спокій.





Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук