Новини освіти: реформа уроків інформатики, навчання студентів та освітні хаби за кордоном


Опубліковано 28 Липень 2022 о 10:00

Блог Діти в місті Київ >  Освіта >  Новини освіти: реформа уроків інформатики, навчання студентів та освітні хаби за кордоном


Новини освіти: реформа уроків інформатики, навчання студентів та освітні хаби за кордоном

Photo: Freepik


Другий місяць літа добігає кінця, а це значить, що зовсім скоро діти повернуться до навчання. Наразі точно невідомо, як саме розпочнеться навчання в Україні. Втім, профільне відомство активно готується до старту нового навчального року.

«Діти в місті» зібрали актуальні новини освіти, які будуть вам цікаві.


Реформа інформатики


В Україні реформують уроки інформатики. Для пілотного проекту було відібрано 50 з 405 охочих шкіл. Проєкт стартує 1 вересня. Після того, як його відпрацюють у тестових школах, з 1 вересня 2023 року розроблені ресурси масштабуються на всі заклади загальної середньої освіти. Крім цього, вони будуть у вільному доступі для всіх українців, які захочуть підвищити свою цифрову грамотність.


Перелік шкіл, які потрапили до проекту, можна подивитися тут.


Як відомо, проект реалізований в межах реформи IT-освіти. Його мета – підвищити цифрову грамотність населення. Нагадаємо, що ще в 2006 році в ЄС визнали цифрову грамотність однією з восьми ключових компетентностей, якими має володіти кожен громадянин ЄС.


Читайте також: Освітнє майбутнє: рейтинг вишів та доцільність старшої школи


Як навчатимуться студенти



Photo: Freepik


Міністерство освіти опублікувало рекомендації щодо нового навчального року для студентів. На відміну від школярів, студенти більш гнучкі та самостійні, що дає змогу більш ефективно організувати їхнє навчання.

Згідно з рекомендаціями МОН, навчання у вишах розпочнеться 15 серпня, а навчання першокурсників стартує 15 вересня. До опалювального сезону студенти навчатимуться по шість днів на тиждень. Це допоможе завершити зимову заліково-екзаменаційну сесію до кінця листопада.

Другий семестр у вишах розпочнеться не раніше 15 лютого 2023 року.


Освітні хаби за кордоном



Photo: Freepik


Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет повідомив про відкриття Українського освітнього хабу в Варшаві. До цього подібний заклад вже було відкрито у Швейцарії. В серпні планується відкриття ще одного хабу в Німеччині.

Як наголосили в освітньому відомстві, ці хаби дадуть можливість українцям продовжити навчання за українською державною програмою. У закладах також будуть доступні курси, які допоможуть опанувати актуальні IT-професії та найзатребуваніші навички на ринку праці в умовах війни.


В освітньому хабі в Польщі на українців чекає:

  • навчання в українській школі;
  • опанування IT-професій і гнучких навичок (soft skills);
  • навчання українській, польській і англійській мовам;
  • профорієнтація за допомогою штучного інтелекту;
  • сприяння у працевлаштуванні;
  • екскурсії.


Важливо! Всі заходи в хабі є безоплатними.


Зазначається, що на базі освітнього хабу проводитимуть навчання дітей, які наразі перебувають в інших країнах.


Професійна освіта


Після перемоги України профосвіта буде на піку популярності, адже багато сил та ресурсів уходитиме на відбудову країни. В Міносвіти вже зараз думають про майбутнє та працюють над вдосконаленням профосвіти в Україні.

Як повідомили у відомстві, урядом спільно з міжнародними організаціями було виділено 20 млн євро на створення надсучасних центрів професійної досконалості в закладах професійної освіти. Це абсолютно новий тип профтехів – з інноваційною технікою та європейськими підходами до навчання.


Спеціальна сесія НМТ


Особи, які через війну не мали змоги здати НМТ, зможуть скласти екзамен під час спеціальної сесії.


Раніше в Українському центрі оцінювання якості освіти опублікували роз’яснення про оцінювання блоку з української мови, математики та історії України.


Для цього вступникам необхідно:

  • з 12 до 15 серпня сформувати реєстраційну картку на сайті УЦОЯО;
  • з 25 до 30 серпня вибрати населений пункт для складання НМТ;
  • з 5 до 7 вересня підтвердити участь у тестуванні та вибрати населений пункт.


Вам може бути цікавою наша стаття: Повернення до навчання: заходи безпеки, вимоги до укриттів та думки батьків






Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук