Школа для батьків: як розвивати у дитини навички спілкування
Опубліковано 10 Травень 2022 о 10:00
Блог Діти в місті Київ > Розвиток > Школа для батьків: як розвивати у дитини навички спілкування
Photo: Freepik
З активним розвитком гаджетів та технологій діти все менше часу проводять на вулиці та в спілкуванні з однолітками. Це призводить до того, що вони стають менш комунікабельними. При цьому, у світі дорослих людей все більш затребувані активні та комунікабельні кадри. Саме ці особистісні риси допомагають досягати успіху та бути конкурентоспроможними.
«Діти в місті» зібрали кілька корисних порад, які допоможуть розвинути навички спілкування у дітей.
Розвиваємо дитину змалечку
Навички спілкування, як і більшість інших важливих вмінь, розвиваються з самого дитинства. Тому дуже важливо змалечку вчити дитину знаходити контакт з будь-яким співрозмовником, формулювати думки та підбирати правильні слова.
Photo: Freepik
Спілкування
Спілкуйтеся з дитиною з раннього віку. Ставте питання, слухайте відповіді, допомагайте формувати думки. Чим доросліше дитина, тим більш цікавими та об’ємнішими можуть бути теми, яких ви торкаєтеся у спілкуванні. Ставте різноманітні запитання, відповідайте на всі «чому?» та «навіщо?». Дуже важливо мати щирий інтерес до думок та розповідей дитини, щоб вона відчувала себе важливою.
Вам може стати в нагоді наша стаття: 25 питань, якими можна відволікти дитину
Ігри та вправи на розвиток
Для розвитку мовлення та збагачення словникового запасу використовуйте різноманітні ігри та вправи. Можна починати з найпростіших ігор, як «Скажи навпаки», «Назви одним словом», «Хто більше назве слів».
З найменшими можна починати з гри «Хто я такий?».
По черзі з дитиною кажіть:
- Я мама. А ти хто?
- Я дівчинка. А ти хто?
- Я Даша. А ти хто?
- Я вчитель. А ти хто?
- Я людина. А ти хто?
Невербальне спілкування
Крім вміння говорити важливо також знати, як правильно говорити. Вчіть дитину керувати голосом, жестикуляцією, постаттю під час розмови. Якщо є можливість та інтерес самої дитини, можете віддати її на курси ораторської майстерності або сценічної мови. Такі навички не будуть зайвими, навіть, якщо дитина не буде пов’язувати своє життя з публічною професією.
Вам може знадобитися наша стаття: Як прокачати ініціативність та ентузіазм і навіщо це потрібно дитині
Література
Читання дуже розвиває дітей та людей будь якого віку. З самого дитинства привчайте дітей до якісної літератури. Не обмежуйтеся казками. Знайомте дитину з поезією, оповіданнями, піснями. Чим більше дитина слухає та читає, тим більше механізмів формулювання та побудови промови вона запам’ятовує та закріплює на практиці.
Photo: Freepik
Коло спілкування
Спеціалісти зазначають, що діти, які відвідували дитячий садочок, краще знаходять контакт з однолітками та дорослими в школі. Намагайтеся постійно розширювати коло спілкування вашої дитини, щоб вона мала змогу знайомитися та спілкуватися з різними людьми. Друзів можна знайти на дитячому майданчику, у гуртках та навчальних закладах.
Читайте також: Як виростити комунікабельну дитину: поради, правила і корисні практики