Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Допоможіть вижити: як перезимувати безпритульним тваринам



Зима, на жаль, самостійно займається регулюванням кількості безпритульних тварин в Україні. До весни багато з них не доживуть за відсутності спального місця, їжі, води.

Проте, холод – не вирок, і у ваших силах допомогти, не відходячи від екранів монітору.


В холодні осінні дні нам всім хочеться трохи більше тепла та домашнього затишку. Але така можливість є не у всіх. Кількість хвостатих друзів, яких ми часто помічаємо на вулицях в теплу пору, досить швидко скорочуєтеся в холодні сезони.

Холод змушує тварин постійно пересуватися з місця на місце, аби не померти. Вони втомлюються, майже не сплять, втрачають енергію, та й їжу дістати не завжди вдається. Такий цикл приводить до нещасливого кінця. Але ви можете їм допомогти. Забираючи тваринку додому з вулиці, ви точно рятуєте її життя. Звичайно, якщо ви з дитинства мріяли про джек-рассел-тер’єра, то завести безпородну тварину важко, але воно того варте. Якщо ви все-таки вирішите забрати тварину з вулиці, то вам варто пам’ятати, що лише після ретельного огляду ветеринаром, собаку чи кота можна відносити додому. І, звичайно, підберіть необхідний корм для тварини на основі порад спеціаліста. Не забувайте, що на вулиці було безліч небезпек, тож тварина може досить довгий період часу вести себе злякано, неадекватно, гавкати на все довкола, проте не можна на неї кричати за це, завжди в такі моменти заспокоюйте її та дайте відчути себе у безпеці. Якщо у вас є можливість звернутися до спеціаліста, який допоможе розібратися швидше з поведінкою собаки чи кота – це чудовий варіант.

Якщо ж ви не можете забрати тварину додому, але хочете допомогти, то є й інші варіанти. Наприклад, прилаштування. Притулки не завжди варіант. Адже часто вони переповнені: на зиму все більше людей підкидають новонароджених кошенят чи цуценят на території, та й тварина без імунітету здатна за декілька днів захворіти та загинути. Звичайно, краще прилаштувати тварину в сім’ю. Що потрібно робити?

  • Сформувати оголошення. Кота чи собаку необхідно сфотографувати, якнайдетальніше описати вигляд, характер, чи йде вона на контакт, як реагує на інших тварин (якщо відомі такі деталі).
  • Оголошення можна розмістити у вигляді фотографії та опису як пост в різноманітних пабліках, на сторінках чи групах по прилаштуванню чи допомозі тваринам у Фейсбук. (Наприклад, "Дай лапу" - https://www.facebook.com/DaiLapu.ua/).
  • Оголошення також можна роздрукувати та розмістити на будівлях, спеціальних дошках, супермаркетах – це також популярний спосіб розповсюдження інформації.
  • Якщо ж вашою сильною стороною є комунікація, ви можете запропонувати взяти тварину сусідам, друзям, знайомим чи колегам.

Проте, на таку форму допомоги доведеться витратити трішки часу, якого не завжди вистачає. В таких випадках можуть допомогти професійні благодійні фонди та волонтерські організації. В Україні таких десятки. Проте, не забувайте про безпеку: перераховуйте гроші тільки після детального аналізу діяльності, тим організаціям, яким довіряєте, які працюють відкрито та завжди зможуть відзвітувати. Однією з таких організацій є Благодійна організація "Благодійний фонд "Happy paw", який вже більше 6 років регулярно допомагає десяткам притулків в їх потребах. Щороку хлопці та дівчата з фонду запускають акцію по допомозі притулкам пережити зимові холоди, обладнати та утеплити будки і вольєри для тварин, забезпечити належним харчуванням.

Якщо у вас є можливість допомогти та підтримати фонд, переходьте за посиланням та обирайте ваш варіант підтримки: happypaw.ua/ua/contribution. Разом ви зможете допомогти пухнастим пережити ще одну зиму!


Коли

Пн–Чт 09:00–18:00, Пт 09:00–17:00.


Вік

0+


Вартість

Безкоштовно


Телефон

+380 (44) 290-03-29


Посилання


Адреса

Київ
вул. Шота Руставеллі, 44